Vína - Itálie - La Guardiense

La Guardiense - KampánieVína pocházejí z oblasti Benevento a jsou vyráběna spojením tradičních postupů a moderní technologie. Aglianico, Greco a Falanghina jsou typické odrůdy této oblasti. Jejich historie sahá až do antiky, kdy ji do Kampánie přivezli staří Řekové. Vychutnejte si i vy vína plná slunce, jež se v Kampánii pěstují více než 2000 let.

Falanghina Benevento I.G.T.

Bílé víno slámové barvy s jiskrou. Toto víno, je tak jako většina bílých vín pocházejících z Kampánie lehké, suché s osvěžující kyselinou. Výborné jako doprovod k mořským plodům, korýšům i tvrdým sýrům.

Vůně: žlutý meloun, květiny, mandle
Chuť: lehká, vyvážená mineralita, elegantní
Odrůda: 100% Falanghina
Balení: Láhev 0,75 l a Bag in Box 5 l

Greco Sannio D.O.C.

Osvěžující bílé víno, které je určeno k vypití jako mladé. Skvěle se hodí k jídlu, zejména k mořským plodům, bílému masu a salátům. V minulosti se Greco vyrábělo jako sladké, nyní se setkáváme nejčastěji se suchými variantami.

Vůně: meruňka, bílá broskev, zimolez a příjemná mineralita
Chuť: plné tělo, ovocné aroma, vyvážená kyselina, mineralita a dlouhá dochuť
Odrůda: 100% Greco

Aglianico Guardiolo D.O.C.

Víno zářivě rubínové barvy s fialovým odleskem. Ideální k pečeným červeným i bílým masům. Drůbež pečená na tomto víně vás mile překvapí.

Vůně: tmavé lesní plody, skořice, muškátový oříšek, vanilka a anýz
Chuť: plné tělo a vyvážené aroma s příjemnou kyselinou a jemnými taniny
Odrůda: 100% Aglianico

Guardiolo Rosso Riserva D.O.C.

Víno rubínové barvy s granátovými odlesky. Zrálo 24 měsíců na dubovém sudu. Hodí se k těstovinám s vydatnými omáčkami, jehněčí kýtě, pečenym masům a vyzrálým sýrům.

Vůně: tmavé plody, kůže a zvěřina
Chuť: plné tělo s marmeládovou příchutí na patře, elegantní, vyvážené, s kořeněným a černorybízovým podtónem. Hluboké s velmi dlouhou dochutí
Odrůda: 80% Sangiovese, 20% Aglianico

Qvid, Brut

Šumivé víno slámové barvy. Výtečné jako aperitiv, které se také skvěle hodí k předkrmům, rybám a pečené zelenině. Vyzkoušejte s Neapolskou pizzou.

Vůně: plná, ovocná, svěží
Chuť: vyvážená, krémová, s tóny bílého ovoce
Odrůda: 100% Falanghina
Dosage: 8 gr