Vína - Francie - Chateau Margüi

Chateau MargüiOpravdový klenot z Coteaux Varois v Provence s apelací AOC. Víno se v Chateau Margüi vyrábělo po několik staletí, ale v roce 1970 upadlo v zapomnění. V roce 2000 ho objevil pan Philippe Guillanton a se svou ženou Marie-Christine jej opět přivedl k životu. Již od prvních let od svého vzkříšení sbírají vína z Chateau Margüi četná ocenění. V roce 2006 udělil Hachette Guide bílému 2 hvězdičky a vína také stále častěji nacházíme v restauracích oceněných Michelinskými hvězdami. Certifikát plně organického vína obdrželo vinařství v roce 2008.

Chateau Margüi Blanc

Plné víno jiskřivé barvy s lehkými odstíny zelené. Je perfektně vybalancované s dlouhou dochutí. Vyrábí se pouze 3000 lahví ročně při výnosu 25hl/ha. Vychutnáte si jej jako aperitiv, či s bílými grilovanými rybami a korýši.

Vůně: směs bílých květin, hrušek a citrusů
Chuť: harmonická, kulatá s dlouhou dochutí citrusů a medu
Odrůda: 90% Rolle 10% Ugni Blanc

Chateau Margüi Rouge

Mohutné víno rubínové barvy s purpurovým nádechem. Část tohoto vína vyzrává v sudech po dobu 12ti měsíců. Plní se nefiltrované a potěší vás i po sedmi letech skladování. Toto nádherné víno skvěle doprovodí červená grilovaná masa.

Vůně: intenzivní a komplexní vůně černých třešní a džemu z červeného ovoce
Chuť: bohatá a plná chuť koření, vanilky a pražené kávy s dlouhou dochutí
Odrůda: 70% Syrah 30% Cabernet Sauvignon