Champagne

Champagne Piot-Sévillano - VincellesRodinné vinařství, které pěstuje révu a vyrábí víno již 10 generací, od roku 1700. Christine a Vincent, kteří vinařství nyní vedou, se snaží vyrábět svá vína nejen co nejpřirozenější cestou, zároveň vyrábějí cuvée netypická pro oblast Vincelles. Šumivá vína začal vyrábět dědeček Christine – Alexis Piot v roce 1954. Od roku 2015 je vinařství držitelem certifikace HVE (High Environmental Value), která s ohledem na jedinečnost terroiru zaručuje přirozené pěstování révy, bez používání herbicidů a chemických prostředků na vinici.

Cuvée Rebelle, Blanc de Blancs

Vyzrálé minerální víno s harmonickou kyselinou a středně dlouhou dochutí, které zrálo částečně v dubových sudech po dobu jednoho roku. V chuti tóny bílého ovoce.

Složení: 100% Chardonnay
Dosage: 7 gr
Na kalech: Minimálně 2 roky

Cuvée Impertinente, Blanc de Noirs

Cuvée s velmi jemných perlením a elegancí typickou pro odrůdu Pinot Noir. Dlouhé v dochuti s tóny květin a červeného ovoce. Plnost a svěžest tohoto vína vás potěší i po několika letech archivace.

Složení: 100% Pinot Noir
Dosage: 6,5 gr
Na kalech: Minimálně 2 roky

Extra Brut Tradition

Výjimečné cuvée s výraznou mineralitou, s chutí sušeného ovoce a dlouhou dochutí. Potěší vás jako aperitiv, ale je také vhodné k pokrmům z mořských plodů a bílých mas.

Složení: 85% Meunier, 15% Chardonnay
Dosage: 4 gr
Na kalech: Minimálně 2 roky