Champagne

Champagne Luc Mérat - MerfyRodinné vinařství s více než osmdesátiletou tradicí. Pochází z vinic na kopcích Saint Thierry nedaleko Remeše, z místa prestižních značek, kde většina vinic je v klasifikaci Grand Cru. Vinařství Luc Mérat vyprodukuje ročně přes 80.000 lahví.

Cuvée Traditionnel, Brut

Cuvée Traditionnel je postaveno na odrůdě Pinot Meunier. Čeká vás plné a provoněné champagne, které v chuti připomíná uleželá ročníková vína. Toto víno vás potěší jako aperitiv, ale skvěle doprovodí i lehčí úpravy mas.

Složení: 100% Pinot Meunier
Dosage: 8 gr
Na kalech: 3 roky

Cuvée Rosé, Brut

Růžové champagne oceněné na několika prestižních výstavách a soutěžích, zlatá medaile Mondial du Rosé 2010. Svůdné champagne, které oslovuje zejména ženy. Vhodné jako vynikající aperitiv. Je výborné k bílému masu, k ovocným dezertům a je především dokonalým nápojem pro každou příležitost.

Složení: 100% Pinot Meunier
Dosage: 8 gr
Na kalech: 3 roky

Reserve Cuvée Valentine, Brut

Síla odrůd Pinot noir a Chardonnay přináší svěžest do tohoto vína, které se rychle stane Vaším nejlepším spojencem. Pinot noir dodává vínu páteř a plnost, Chardonnay pak elegantní kyseliny a rafinovanou chuť.

Složení: 20% Pinot Meunier, 30% Pinot Noir, 50% Chardonnay
Dosage: 8 gr
Na kalech: 9 let

Reserve Cuvée Fleurs de Vigne, Brut

Spojení Pinot Noir a Chardonnay přináší tomuto vínu svěžest, květinové tóny a vůni s ovocnými akcenty a po sladkých plodech. Plná, opulentní a přesto čerstvá chut, která klade důraz na sametový pocit. Toto víno Vás doprovodí při předkrmech nebo jako ideální aperitiv.

Složení: 20% Pinot Meunier, 30% Pinot Noir, 50% Chardonnay
Dosage: 8 gr
Na kalech: 4 roky

Reserve Les Vignes de Pierre, Brut

Cuvée formované Pinot Noir, ucelené Pinot Meunier a doplněné elegancí Chardonnay. Víno s krásným živým perlením. Ovocná vůně s aroma sladkého pečiva a čerstvé citrusové kůry. Přijemná kyselina dělá z tohoto vína ideální aperitiv. Je vhodné k mořským plodům a rybám.

Složení: 40% Pinot Meunier, 40% Pinot Noir, 20% Chardonnay
Dosage: 8 gr
Na kalech: 6 let

Reserve Le Delice de Louise, Brut

Buket květnatých vůní a vůně sušeného ovoce, jedinečná směs celistvosti, vyváženosti a svěžesti jsou charakteristické vlastnosti tohoto champagne vína s harmonickou a vyváženou chutí. Vyšší obsah kyselin řadí toto víno ke specifickým druhům určeným pro skutečné znalce champagne. Skvěle se hodí k masu, zejména k bílému, k rybám nebo k mořským plodům.

Složení: 20% Pinot Meunier, 30% Pinot Noir, 50% Chardonnay
Dosage: 8 gr
Na kalech: 6 let

La Diva, Extra Brut

Elegantní nadprůměrné víno s krásnou zlatavou barvou, jemným perlením a autentickým a charismatickým charakterem. Charakteristická živá ovocná vůně s tóny čerstvého pečiva. Komplexní a ušlechtilá chuť s jemnou kyselinou s dotekem citrusových plodů a sušeného ovoce. Doporučujeme k sýrům a exotickým desertům nebo jako skvělý aperitiv. K výrobě se používají stará rezervní vína. Zraje v dubových sudech po dobu 10 měsíců. Víno pro opravdové znalce.

Složení: 50% Pinot Meunier, 50% Chardonnay
Dosage: 0 gr
Na kalech: 9 let